Toyota Sosnowiec o./Dąbrowa Górnicza - Niezawodna Toyota C-HR | Ranking firmy J.D. Power
 1. Świat Toyoty
 2. Nowości
 3. Niezawodna Toyota C-HR
13-02-2023

Niezawodna Toyota C-HR

Najnowsze badania firmy analitycznej J.D. Power
Firma analityczna J.D. Power opublikowała wyniki badań U.S. Vehicle Dependability Study 2023. Wynika z nich, że w rankingu najbardziej niezawodnych aut dominują dwa modele – kompaktowy crossover Toyota C-HR i Lexus RX. Analiza została oparta na szczegółowych wywiadach z właścicielami 3-letnich samochodów, spośród których kierowcy Toyoty C-HR spotkali się wyjątkowo niewielką liczbą usterek.
 • U.S. Vehicle Dependability Study 2023 to badanie firmy analitycznej J.D. Power, w którym zostały przeanalizowane pojazdy z roku modelowego 2020, dostępne w sprzedaży w amerykańskich salonach poszczególnych marek od drugiej połowy 2019 roku. Ranking oparto na szczegółowych wywiadach udzielonych przez 30 062 właścicieli, którzy nabyli nowe samochody w salonach i użytkowali je przez 3 lata. 

Przygotowany przez analityków J.D. Power kwestionariusz składał się ze 184 punktów podzielonych na dziewięć kategorii: 

 1.  napęd,
 2. układ jezdny i prowadzenie,
 3. karoseria i elementy zewnętrzne,
 4. wnętrze,
 5. siedzenia,
 6. klimatyzacja,
 7. systemy wsparcia kierowcy,
 8. systemy multimediów i łączności,
 9. wyświetlacze i kontrolki. 

W badaniu sprawdzono, jak pojazdy z roku modelowego 2020 radzą sobie pod względem jakości i atrakcyjności każdego z tych punktów oraz ewentualnej konieczności wymiany komponentów. 

Po przeanalizowaniu wszystkich tych danych pierwsze miejsce (ex aequo z Lexusem RX) zajęła Toyota C-HR. 

Toyota C-HR – najbardziej niezawodny samochód

 • Z wywiadów udzielonych firmie J.D. Power wynika, że posiadacze Toyoty C-HR bardzo rzadko mieli jakiekolwiek zastrzeżenia do działania badanych elementów. Średnio na 100 samochodów J.D. Power wynotowało tylko 111 problemów występujących w tym modelu (przy średniej 186). W porównaniu do poprzedniej edycji rankingu, uwzględniającej samochody z roku modelowego 2019, kompaktowy crossover Toyoty poprawił swoje wyniki w ośmiu z dziewięciu kategorii.
W tegorocznej edycji badania J.D. Power opublikował także zestawienie najlepszych modeli w poszczególnych segmentach. Pierwsze miejsca zdobyło w nim aż 6 samochodów z gamy Toyota Motor Corporation – najwięcej wśród wszystkich producentów. W klasie kompaktowych SUV-ów wygrała Toyota C-HR. Pierwsze miejsca w swoich segmentach zajęły także Toyota Highlander, Toyota Sienna, Toyota Tacoma i dwa modele Lexusa. 

Toyota C-HR ulubionym crossoverem Polaków

Toyota C-HR to najchętniej kupowany crossover w Polsce. Tylko w 2022 roku zarejestrowano tu ponad 8000 egz. tego modelu. Auto zostało zaprojektowane na modułowej platformie GA-C w technologii TNGA, której zawdzięcza świetne właściwości jezdne, stabilność w zakrętach i wysoki poziom bezpieczeństwa biernego. 

W czym tkwi tajemnica popularności Toyoty C-HR? Uwagę zwraca przede wszystkim wyróżniająca się stylistyka tego auta. Drugim atutem są dwa napędy hybrydowe do wyboru, które łączą dobrą dynamikę z niespotykaną oszczędnością. Trzecim – wspomniane już wyżej świetne właściwości jezdne wynikające z konstrukcji TNGA, precyzyjnego układu kierowniczego i zawieszenia wielowahaczowego przy tylnej osi. 

W Polsce Toyota C-HR jest dostępna wyłącznie w wersji hybrydowej. Auto ze 184-konnym napędem hybrydowym 2.0 Hybrid Dynamic Force rozpędza się od 0 do 100 km/h w 8,2 s, a jego średnie zużycie paliwa wynosi 5,3–5,7 l/100 km. Podstawowy napęd hybrydowy 1.8 Hybrid ma moc 122 KM i zużywa średnio 4,8–5,3 l/100 km. Obie odmiany napędowe mają w standardzie automatyczną przekładnię e-CVT.

Pojazd stworzony z myślą o kierowcy

Toyota C-HR została zaprojektowana z myślą o kierowcy. Wzmocniona konstrukcja nadwozia, dopracowane zawieszenie i oszczędne napędy hybrydowe sprawiają, że każda jazda staje się przyjemnością. Dodać do tego należy komfortowe wnętrze z konsolą centralną zwróconą w stronę kierowcy, bogate wyposażenie i zaawansowane technologie multimediów, łączności, klimatyzacji i bezpieczeństwa czynnego.

Toyotę C-HR od wersji Style wyposażono w zaawansowany system multimedialny Toyota Smart Connect® z kolorowym ekranem dotykowym (8" HD). Oferuje on dostęp do wielu funkcji i aplikacji internetowych oraz nawigację Connected z mapami online i 4-letnią darmową transmisją danych. Kierowca może również korzystać ze wsparcia inteligentnego asystenta głosowego, który wykonuje polecenia kierowcy i pasażera. System multimedialny jest automatycznie aktualizowany przez internet, a łatwą integrację ze smartfonem zapewniają interfejsy Apple CarPlay* i Android Auto™. 

We wszystkich wersjach wyposażenia Toyoty C-HR dostępna jest dwustrefowa klimatyzacja automatyczna. Wyższe odmiany – Executive i GR SPORT – otrzymują dodatkowo technologię oczyszczania i nawilżania powietrza Nanoe™.

O bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów dbają systemy Toyota Safety Sense, w tym:

 • inteligentny tempomat adaptacyjny (IACC),
 • układ wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia (PCS) z systemem wykrywania pieszych i rowerzystów,
 • układ zapobiegania kolizjom na skrzyżowaniach,
 • wspomaganie kierownicy w razie ryzyka zderzenia,
 • asystent utrzymania pasa ruchu (LTA),
 • układ rozpoznawania znaków drogowych (RSA),
 • automatyczne światła drogowe (AHB),
 • system wykrywania zmęczenia kierowcy (SWS),
 • system automatycznego powiadamiania ratunkowego (eCall),
 • system wspomagający pokonywanie podjazdów (HAC). 

Wybór wyższej niż podstawowa wersji wyposażenia pozwala korzystać także ze wsparcia układu detekcji przeszkód (ICS), systemu ostrzegania o ruchu poprzecznym z tyłu pojazdu (RCTA) z funkcją hamowania oraz systemu monitorowania martwego pola w lusterkach (BSM).

GR SPORT – wersja dla pasjonatów motoryzacji

 • Najwyższą wersją wyposażenia Toyoty C-HR jest odmiana GR SPORT zainspirowana sportowymi samochodami TOYOTA GAZOO Racing. Crossover w tej konfiguracji otrzymał przeprojektowane zawieszenie i układ kierowniczy zapewniający dynamiczne prowadzenie. Auto ma także unikalne 19" felgi aluminiowe GR SPORT z oponami 225/45 R19. 

  Nadwozie Toyoty C-HR GR SPORT wyróżnia się specjalnie zaprojektowanym przednim pasem z przyciemnionym wnętrzem kloszy lamp oraz sportowym przednim spojlerem. We wnętrzu deska rozdzielcza została wykończona listwą dekoracyjną w kolorze Platinum Pearl, a na skórzanej tapicerce Black Alcantara zastosowano przeszycia czerwoną i szarą nicią, które nawiązują do kolorystyki TOYOTA GAZOO Racing. 

Więcej informacji na: https://www.jdpower.com/business/press-releases/2023-us-vehicle-dependability-studyvds (Opens in new window).

 

* Apple CarPlay jest znakiem towarowym Apple Inc.