Toyota Sosnowiec o./Dąbrowa Górnicza - Nowa Toyota Yaris Cross – pewny siebie kompaktowy SUV
 1. Nowe samochody
 2. Yaris Cross

Wyjątkowe funkcje dostępne w standardzie

Ruszaj w drogę nowym Yarisem Cross. Poznaj auto stworzone do życia w mieście i poza nim, oferujące doskonałe wyposażenie we wszystkich wersjach.   

arrow right
arrow left
 • Stworzony nie tylko do miasta

  Kompaktowe wymiary i pozycja za kierownicą jak w autach z segmentu SUV.

 • Usiądź wygodnie, zobacz więcej

  Wysoka pozycja za kierownicą sprawia, że jazda staje się bardziej bezpieczna.

 • Łatwiejsze życie z MyToyota

  Aplikacja MyToyota zapewnia perfekcyjną współpracę na każdym kroku.

 • Bezpieczeństwo przede wszystkim

  Inteligentne systemy dbają o Twoje bezpieczeństwo w każdej sytuacji.

 • Hybryda, która Cię poruszy

  Napęd 1.5 Hybrid Dynamic Force 130 KM sprawia, że każda podróż staje się bardziej przyjemna.

 • Zachwycający styl

  Zaznacz swoją obecność, gdziekolwiek się udasz.

 • Przestrzeń, w której odpoczniesz

  W przestronnej, wypełnionej naturalnym światłem kabinie znajdzie się miejsce dla każdego.

 • Ochrona dla Twojego samochodu

  Wybierz kompleksową ochronę dla swojego auta i ruszaj w drogę ze spokojem.

POST https://aph-webcarconfig.toyota-europe.com/v1/grade-selector/pl/pl?modelId=5c933238-df10-41c5-b921-a2e4d25ef931&gad_source=1&gclid=CjwKCAjwqMO0BhA8EiwAFTLgIA9jUhoy1c_I1yMmkD3lok5Zu0GJF2UQ2BQ0vg6-IwbghNSYI0PqlBoCkM8QAvD_BwE

Forced client side injection based on cached strategy

 • HYBRID 116

  Napęd
  Hybrydowy
  Moc
  116 KM
  Średnie zużycie paliwa
  4,4 – 5,0 l/100km
  Średnia emisja CO₂
  100 – 114 g/km
  Przyspieszenie 0-100 km/h
  11,2 s
 • HYBRID 130

  Napęd
  Hybrydowy
  Moc
  130 KM
  Średnie zużycie paliwa
  4,5 – 5,4 l/100km
  Średnia emisja CO₂
  103 – 122 g/km
  Przyspieszenie 0-100 km/h
  10,7 s

Najczęściej zadawane pytania

Zelektryfikowana moc: odpowiedzi na najważniejsze pytania

Toyota rozpoczęła rewolucję hybrydową ponad 25 lat temu i od tamtej pory konsekwentnie realizuje plan zmniejszania emisji na świecie. Hybrydy to auta, które łączą w sobie napęd elektryczny z mocnymi silnikami benzynowymi, zapewniając wygodę podróżowania, oszczędność i osiągi.

Napęd hybrydowy wykorzystuje dwa źródła napędu i ma możliwość płynnego przełączania się pomiędzy silnikiem spalinowym a wydajnym napędem elektrycznym. 

Hybrydy mogą wykorzystywać energię elektryczną do ruszania i jazdy z prędkością do 50 km/h. Ponieważ większość pojazdów hybrydowych Toyoty ładuje się samoczynnie, gdy energia w bateriach się wyczerpie, nadwyżka mocy z silnika ładuje je ponownie.

Hybrydy zostały wyposażone w pionierską technologię samoładujących się akumulatorów. Nazywa się je pojazdami „hybrydowo-elektrycznymi”, ponieważ korzystają z dwóch źródeł napędu. Oznacza to, że w przeciwieństwie do pojazdów czysto elektrycznych i hybryd typu plug-in nigdy nie trzeba podłączać ich do zewnętrznego źródła prądu.

Akumulatory zastosowane w hybrydowych Toyotach zostały zaprojektowane tak, aby wystarczyły na cały okres eksploatacji Twojego auta. Dodatkowo, hybrydy nie posiadają elementów narażonych na zużycie, takich jak: sprzęgło, alternator czy rozrusznik, co jeszcze bardziej zmniejsza ryzyko nieprzewidzianych kosztownych napraw. Wszystkie komponenty hybrydowe, w tym akumulator hybrydowy, są objęte gwarancją Toyoty na 5 lat/100 000 km*.  *W zależności od tego, co szybciej nastąpi.

Istnieją trzy typy hybrydowych pojazdów elektrycznych: samochody Mild Hybrid, pełne hybrydy i hybrydy typu plug-in. Samochody typu Mild Hybrid wykorzystują silniki elektryczne wyłącznie do wspomagania silnika spalinowego podczas przyspieszania i jazdy, ale nie są w stanie same napędzać samochodu. Pełen napęd hybrydowy stosowany w autach Toyoty pozwala pokonywać w trybie elektrycznym nawet 80% podróży po mieście z prędkością do 50 km/h. Hybrydy typu plug-in działają w taki sam sposób jak pełne hybrydy, ale dodatkowo posiadają bardziej pojemny akumulator, co przekłada się na większe możliwości trybu elektrycznego.

Noty prawne


* Hybryda łączy w sobie moc silnika benzynowego i jednego lub dwóch silników elektrycznych, dzięki czemu może ładować się podczas jazdy, wytracania prędkości lub hamowania. Dzięki temu możesz poruszać się, wykorzystując energię elektryczną, ale Twoje auto nie musi być podłączane do ładowarki, a Ty nie musisz się również martwić o zasięg. W momencie, gdy wykorzystasz energię zmagazynowaną w bateriach, Yaris Cross samoistnie uruchomi silnik spalinowy. Dowiedz się więcej: www.toyota.pl/elektromobilnosc

** Aby dowiedzieć się więcej o naszych zelektryfikowanych układach napędowych, wejdź na stronę www.toyota.pl/elektromobilnosc

*** Cyfrowy kluczyk będzie dostępny od drugiej połowy 2024 roku. Dokładny harmonogram uruchomienia produkcji nie jest jeszcze znany.