Toyota Sosnowiec o./Dąbrowa Górnicza - Nowa Toyota bZ4X z elektrycznym napędem na cztery koła
 1. Nowe samochody

EKO LEASING 100%

Skorzystaj ze specjalnej oferty leasingu na Toyotę bZ4X z 2024 roku! Promocyjny EKO Leasing 100% łączy się z dotacją Mój Elektryk oraz innymi promocjami.
Dowiedz się więcej (Opens in new window)

W pełni elektryczna i z napędem na cztery koła

Toyota bZ4X zachwyca potężnym i dynamicznym nadwoziem SUV oraz najlepszym w klasie napędem na cztery koła. Innowacyjna, oszczędna i gwarantująca całkowity spokój umysłu dzięki dopracowanym technologiom Toyoty.

Dostępność poniższych produktów może się różnić w zależności od kraju. Niektóre oferty mogą być niedostępne na poszczególnych rynkach. O szczegóły zapytaj dilera.

Funkcje dostępne w standardzie

Odkryj Toyotę bZ4X, w której niezwykły design segmentu SUV łączy się z najlepszym w klasie napędem na cztery koła, tworząc iście elektryzujące połączenie.

arrow right
arrow left
 • Skupiony na zadaniu

  Pewność jazdy w każdych warunkach dzięki napędowi na cztery koła

 • Połączenie luksusu i praktyczności

  Materiały inspirowane skandynawską estetyką zapewniają komfort klasy premium

 • Najnowszy napęd elektryczny

  Wytrzymała bateria korzysta z innowacyjnych technologii, dzięki którym dojedziesz jeszcze dalej

 • Podróż za horyzont

  Zasięg do 514 km zapewnia komfort i spokój podczas każdej podróży

 • Zawsze w zasięgu

  Bądź na bieżąco dzięki najświeższym informacjom w systemie Toyota Smart Connect®

 • Zaprojektowany z myślą o bezpieczeństwie

  Inteligentne systemy bezpieczeństwa chronią Ciebie, Twoich pasażerów i innych uczestników ruchu

 • Nowy wymiar podróżowania

  Uniwersalny rozmiar, który daje komfort podczas każdej podróży

 • W środku znajdzie się miejsce dla wszystkich

  Dopracowane wnętrze oferuje komfort, dużą ilość miejsca na nogi i płaską podłogę

 • Kompleksowa gwarancja, pełna ochrona

  Twoja Toyota bZ4X jest w pełni chroniona

POST https://aph-webcarconfig.toyota-europe.com/v1/grade-selector/pl/pl?modelId=7fb7f6d1-dbbc-4886-98ea-d1856e3815db&gad_source=1&gbraid=0AAAAADKPW5k0H9hFkL7_96tWkrupkf-_v&gclid=CjwKCAjw1920BhA3EiwAJT3lSTe4xsN6d7kkbBt6iolaaw_TWhSyUp4uLe-KMg-MxbEFu-SAmTNRJBoCbdAQAvD_BwE

Forced client side injection based on cached strategy

 • Elegancki i dynamiczny SUV

  Solidna i stylowa Toyota bZ4X poradzi sobie doskonale zarówno w mieście, jak i na bezdrożach. Model ten nowoczesną sylwetkę nadwozia SUV łączy z unikalnym designem auta elektrycznego.

Zasięg
Bateria
Tryb XMODE
Aerodynamika
Recykling
Pompa ciepła
Dynamiczna jazda

Zasięg

W pełni elektryczna Toyota bZ4X pozwala Ci podróżować bez ograniczeń. Imponujący zasięg* i łatwość ładowania sprawiają, że auto to jest wprost stworzone dla osób ceniących wygodę.

Bateria

Toyota gwarantuje, że bateria w Toyocie bZ4X zachowa co najmniej 70% swojej pojemności przez okres 10 lat. Podstawowa gwarancja producencka obowiązuje przez 8 lat lub 160 000 km z możliwością przedłużenia gwarancji na okres do 10 lat lub 1 000 000 km (wymaga to corocznej kontroli stanu baterii, szczegóły w Autoryzowanym Serwisie Toyoty).

Tryb XMODE

Wybierz tryb jazdy dostosowany do aktualnych warunków drogowych. Okiełznaj każdą trasę, prowadząc pewnie w głębokim śniegu oraz błocie (do 20 km/h). Skorzystaj z trybu Grip Control podczas jazdy w najtrudniejszym terenie (do 10 km/h).

Aerodynamika

Opływowe elementy nadwozia, takie jak wloty w narożnikach przedniego zderzaka, płaskie podwozie, dzielony spojler dachowy czy tylny spojler, pomagają zoptymalizować przepływ powietrza i zwiększyć zasięg Toyoty bZ4X. Oto design, który wykracza poza oczekiwania.

Recykling

Misja Toyoty w zakresie ochrony środowiska nie ogranicza się do projektowania oszczędnych aut. W Toyocie bZ4X zastosowano materiały, które łatwo można poddać recyklingowi, dzięki czemu możemy realizować nasz cel Beyond Zero.

Pompa ciepła

Aby zwiększyć dostępny zasięg, Toyota bZ4X wykorzystuje niskonapięciową i superwydajną pompę ciepła, która oddaje energię cieplną pozyskaną ze środowiska do wnętrza auta. Wykraczając poza standard, elektryczny SUV Toyoty oferuje inteligentne rozwiązania, które sprawdzą się podczas każdej podróży.

Dynamiczna jazda

Toyota bZ4X powstała na bazie nowej platformy e‑TNGA stworzonej z myślą o pojazdach elektrycznych (BEV). Charakteryzuje się ona nisko położonym środkiem ciężkości i zwiększoną sztywnością nadwozia. Zapewnia wyjątkowo intuicyjne prowadzenie, które zaskoczy Cię niezależnie od tego, czy przesiadasz się z napędu tradycyjnego, czy innego auta elektrycznego.

Beyond Zero: ponad oczekiwania

Naszą misją jest oferowanie lepszej mobilności dla wszystkich. Przedstawiamy najnowszą generację innowacyjnych pojazdów elektrycznych z zasilaniem akumulatorowym, łączących nowoczesne wzornictwo z wyjątkowymi możliwościami. Oto jazda bez emisji spalin, która naprawdę robi różnicę.

 • Ciesz się bezemisyjną jazdą i doskonałym zasięgiem Toyoty bZ4X

  Całkowicie elektryczna Toyota bZ4X pozwala podróżować bez ograniczeń. Imponujący zasięg* i łatwość ładowania sprawiają, że auto to jest wprost stworzone dla osób ceniących wygodę.

* Zasięg w teście WLTP odzwierciedlającym rzeczywistą jazdę w trybie mieszanym: od 416 do 514 km (w zależności od wybranej wersji). Zasięg został podany jedynie w celach porównawczych i może się różnić w zależności od wybranej wersji wyposażenia, rodzaju napędu, zainstalowanych akcesoriów (fabrycznych i tych dodanych po pierwszej rejestracji auta), stylu jazdy, warunków drogowych, prędkości i obciążenia. Podane wyniki mogą odbiegać od rezultatów uzyskanych przez użytkownika. Wszystkie pojazdy są certyfikowane zgodnie z najnowszą procedurą testową WLTP (Worldwide harmonized Light vehicles Test Procedure).

Przyszłość jest elektryczna

Poznaj korzyści z posiadania zelektryfikowanego auta Toyoty.

25 lat doświadczenia

Od dnia premiery pierwszego hybrydowego modelu Toyoty minęło już 25 lat. Ogromne doświadczenie zdobyte na drogach całego świata pozwala nam tworzyć jeszcze lepsze samochody wykorzystujące energię elektryczną jako źródło napędu.

Dynamika na żądanie

Pełen moment obrotowy dostępny od zaraz. Każdy, kto choć raz poprowadził auto z napędem elektrycznym, zapamięta to uczucie na zawsze. W aucie elektrycznym na nic nie musisz czekać! A nisko położony środek ciężkości sprawia, że zachowanie na drodze jest wzorowe.

Platforma e-TNGA

Zaprojektowana specjalnie dla aut elektrycznych Toyoty platforma jest wyjątkowo sztywna i bezpieczna. Zapewnia doskonałe właściwości jezdne, optymalny rozkład masy, a także przestrzeń wewnątrz kabiny.

Dach solarny

Opcjonalny dach solarny może zapewnić Ci nawet 1800 km dodatkowego zasięgu rocznie! Energia, którą wytwarza w ciągu jednego dnia, jest w stanie naładować 140 iPhone’ów od 0 do 100%.

Napęd XMODE

Niezależnie od warunków drogowych napęd XMODE dobierze najbardziej optymalne ustawienia, zapewniając doskonałą stabilność na każdym rodzaju nawierzchni. Ruszaj pewnie przez śnieg i błoto!

Pompa ciepła

Dostępna w standardzie superwydajna pompa ciepła oddaje energię pozyskaną ze środowiska do wnętrza auta (zużywając przy tym 3 razy mniej energii niż standardowa nagrzewnica) i chłodzi lub nagrzewa wnętrze, osuszając powietrze i redukując parowanie szyb.

Najczęściej zadawane pytania

Poznaj kluczowe aspekty związane z użytkowaniem pojazdu elektrycznego.

Średni zasięg WLTP jest szacunkowy i opiera się na przepisach WLTP (Worldwide harmonised Light vehicle Test Procedure). Są to światowe standardy, których Toyota rygorystycznie przestrzega. Rzeczywisty zasięg będzie odbiegał od wartości uzyskanych w teście, gdy kluczowe czynniki, takie jak prędkość, nawierzchnia drogi, sposób jazdy i temperatura otoczenia, będą się różnić od tych określonych w cyklu testowym WLTP. Na stronie internetowej Toyoty bZ4X oraz w katalogu podano zasięg WLTP od 416 do 514 km (w zależności od wersji wyposażenia i rodzaju napędu). Czynniki zewnętrzne mogą jednak sprawić, że dane te będą inne. Skorzystaj z naszego kalkulatora, aby oszacować rzeczywisty zasięg w konkretnych warunkach uwzględniających temperaturę, rozmiar kół, tryb jazdy i ustawienia klimatyzacji.

Wybór trybu jazdy Eco zwiększy wydajność i zmaksymalizuje zasięg, podobnie jak włączenie trybu Auto Eco dla ogrzewania. Gdy nie jest Ci potrzebna klimatyzacja, wyłącz ją. Korzystaj z podgrzewanych foteli, podgrzewanej kierownicy i ogrzewania promiennikowego dla pasażerów pierwszego rzędu siedzeń, gdyż są to bardziej energooszczędne rozwiązania niż jazda z włączonym ogrzewaniem. Monitoruj ciśnienie w oponach swojego samochodu. Niskie ciśnienie ma negatywny wpływ na zasięg. Dobieraj odpowiedni rodzaj opon do warunków drogowych. Opony zimowe zużywają więcej energii na suchych drogach niż opony letnie. Usuń z samochodu zbędne przedmioty, gdyż przewożenie zbędnych kilogramów zwiększa zużycie energii. Przyjrzyj się swoim nawykom Jak długo działają baterie pojazdów elektrycznych?i stylowi jazdy. Jazda ze stałą, umiarkowaną prędkością, bez niepotrzebnego przyspieszania i hamowania, pomoże Ci pojechać dalej na jednym ładowaniu. Jeśli musisz zmienić prędkość, rób to płynnie, aby zminimalizować zużycie energii.

Akumulatory w naszych autach elektrycznych charakteryzują się taką samą jakością i trwałością, jak pozostałe produkty Toyoty, a ich działanie jest przewidziane na cały cykl życia pojazdu. Każda bateria została objęta programem Extended Battery Care, gwarantującym co najmniej 70% pojemności przez pierwsze 10 lat lub 1 000 000 km*, dzięki czemu możesz cieszyć się całkowitym spokojem użytkowania.


* Gwarancja obowiązuje na terenie Europy. Więcej szczegółów w regulaminie.

Łatwe ładowanie w dowolnym miejscu

Niezależnie od tego, dokąd się wybierasz, auta elektryczne Toyoty dają Ci pełen spokój umysłu. Toyota bZ4X została wyposażona w ładowarkę z systemem Combined Charging System (CCS2) oraz ładowarkę pokładową OBC (On-Board-Charger). Gdy potrzebujesz naładować baterię, masz kilka możliwości. Ładuj w domu, w pracy lub w trasie. Ładowanie od poziomu 10% do 80% może zająć jedynie 30 min*, jeśli ładujesz auto prądem stałym o mocy 150 kW w optymalnych warunkach przy temperaturze zewnętrznej od 25– 30°C. Aby chronić baterię i zapewnić jej długie działanie, prędkość ładowania zostanie obniżona w momencie, gdy stan naładowania wyniesie 80%. Użyj naszego kalkulatora, określ warunki, w których będziesz ładował baterię (np. typ ładowarki, temperatura zewnętrzna), i oblicz dokładny czas potrzebny na uzupełnienie energii w Twoim samochodzie.
 • Ładowarka typu Wallbox

  Urządzenie to umożliwia znacznie szybsze ładowanie niż w przypadku domowego gniazdka. By w pełni naładować baterię w Twojej Toyocie bZ4X, potrzebuje około 7 h*.

 • Publiczne ładowarki

  Chcąc szybko naładować swoją Toyotę bZ4X, możesz skorzystać ze stacji szybkiego ładowania w miejscach użyteczności publicznej. Przy użyciu ładowarki prądem stałym (DC) o mocy 150 kW, naładujesz swoją baterię w ciągu zaledwie 30 min* przy optymalnych warunkach, takich jak temperatura zewnętrzna wynosząca 25–30°C.

 • Funkcja szybkiego ładowania

  Aby chronić baterię i zapewnić jej długie działanie, prędkość ładowania zostanie obniżona w momencie, gdy stan naładowania wyniesie 80%. Użyj naszego kalkulatora, określ warunki, w których będziesz ładował baterię (np. typ ładowarki, temperatura zewnętrzna), i oblicz dokładny czas potrzebny na uzupełnienie energii w Twoim samochodzie.

 • Inteligentne ładowanie

  Aplikacja MyToyota otwiera przed Tobą świat łączności. Sprawdź poziom baterii w swoim samochodzie, zaplanuj ładowanie, przeglądaj dane dotyczące podróży i zdalnie uruchamiaj funkcje w swoim aucie.

* Czas ładowania zależy od wielu czynników zewnętrznych. Prezentowane przykłady zostały określone w optymalnych warunkach 25–30°C. W celu zapewnienia efektywności ładowania i zachowania akumulatora w jak najlepszej kondycji przez cały okres eksploatacji pojazdu, moc szybkiego ładowania Toyoty bZ4X może zostać tymczasowo ograniczona (na około 24 h) po odbyciu czterech sesji ładowania w ciągu tego samego dnia (tj. uzupełnienia energii od 10% do 80% stanu naładowania).

Najczęściej zadawane pytania

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat ładowania samochodów elektrycznych?

Jeśli będziemy korzystali z ładowarki prądu stałego o mocy 150 kW, naładowanie od 10% do 80% baterii może zająć jedynie 30 min*. Aby chronić baterię i zapewnić jej długie działanie, prędkość ładowania zostanie obniżona w momencie, gdy stan naładowania wyniesie 80%. Użyj naszego kalkulatora, określ warunki, w których będziesz ładował baterię (np. typ ładowarki, temperatura zewnętrzna), i oblicz dokładny czas potrzebny na uzupełnienie energii w Twoim samochodzie.


* Czas ładowania zależy od wielu czynników zewnętrznych. Prezentowane przykłady zostały określone w optymalnych warunkach 25–30°C. W celu zapewnienia efektywności ładowania i zachowania akumulatora w jak najlepszej kondycji przez cały okres eksploatacji pojazdu, moc szybkiego ładowania Toyoty bZ4X może zostać tymczasowo ograniczona (na około 24 h) po odbyciu czterech sesji ładowania w ciągu tego samego dnia (tj. uzupełnienia energii od 10% do 80% stanu naładowania).

Te symbole oznaczają różne napięcia ładowarek. Dzięki 400-woltowej architekturze elektrycznej Toyotę bZ4X można ładować, używając zarówno ładowarki z oznaczeniem K (napięcie między 50 V a 500 V), jak i ładowarki z oznaczeniem L (napięcie między 200 V a 920 V).

Ładowanie pojazdu elektrycznego jest proste i wygodne. Zamontowanie urządzenia typu Wallbox w domu to świetny sposób, aby Twój samochód elektryczny był zawsze gotowy do jazdy. Wystarczy go podłączyć do prądu po powrocie do domu. Toyotę bZ4X możesz również bezpiecznie ładować, korzystając z domowego gniazdka za pomocą dedykowanego przewodu, choć w tym przypadku ładowanie będzie trwało dłużej. Dzięki rozwijającej się sieci stacji szybkiego ładowania, które znajdziesz przy autostradach czy na parkingach, możesz wrócić na drogę w ciągu zaledwie 30 min*. Użyj kalkulatora, aby określić dokładny czas potrzebny na uzupełnienie energii w baterii Twojego auta.

* Czas ładowania zależy od wielu czynników zewnętrznych. Prezentowane przykłady zostały określone w optymalnych warunkach 25–30°C. W celu zapewnienia efektywności ładowania i zachowania akumulatora w jak najlepszej kondycji przez cały okres eksploatacji pojazdu, moc szybkiego ładowania Toyoty bZ4X może zostać tymczasowo ograniczona (na około 24 h) po odbyciu czterech sesji ładowania w ciągu tego samego dnia (tj. uzupełnienia energii od 10% do 80% stanu naładowania).

Samochody wyprodukowane do stycznia 2023 roku włącznie zostały wyposażone w ładowarkę pokładową OBC (On-Board-Charger) o mocy 7 kW. Przy instalacji domowej umożliwiającej ładowanie z 32 A minimalny czas pełnego ładowania wynosi około 9,5 h. Pojazdy wyprodukowane od lutego 2023 roku posiadają ładowarkę pokładową OBC o mocy 11 kW, co oznacza, że samochód można naładować do pełna w około 7 h. Użyj kalkulatora, aby określić dokładny czas potrzebny na uzupełnienie energii w baterii Twojego auta.
 • Zawsze w drodze, zawsze razem

  Inteligentny kokpit Toyoty bZ4X oferuje płynną integrację ze smartfonem. Dostęp do świata łączności zapewnia aplikacja MyToyota, którą zaprojektowano, aby ułatwić jazdę.

Toyota T-Mate – w trosce o Twoje bezpieczeństwo

Model Toyota bZ4X został wyposażony w systemy bezpieczeństwa Toyota T-Mate, które powstały, by wspierać Cię podczas jazdy w mieście i na autostradzie, a także podczas parkowania. Inteligentne technologie chronią Ciebie, Twoich pasażerów i innych uczestników ruchu. Jednym z elementów T-Mate jest pakiet Toyota Safety Sense, który w każdej Toyocie bZ4X dostępny jest w standardzie. Zapoznaj się z najważniejszymi funkcjami dostępnymi w modelu Toyota bZ4X poniżej i odkryj pełną gamę technologii T-Mate dla modelu Toyota bZ4X w konfiguratorze.
 • Układ wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia (PCS)

  Układ wykrywa ryzyko zderzenia z innymi pojazdami, pieszymi, rowerzystami i motocyklistami i ostrzega kierowcę sygnałem dźwiękowym i wizualnym. Jeżeli kierowca nie zdoła odpowiednio szybko zareagować, samochód zacznie automatycznie hamować, aby nie dopuścić do kolizji lub zminimalizować jej skutki. Najnowsza wersja PCS została rozbudowana m.in. o układ zapobiegania kolizjom na skrzyżowaniach i wspomaganie kierownicy w razie ryzyka zderzenia.

 • Inteligentny tempomat adaptacyjny (iACC)

  Inteligentny tempomat adaptacyjny utrzymuje stały zadany dystans od poprzedzającego auta. Jeżeli odległość zacznie się zmniejszać, tempomat automatycznie zacznie hamować i uruchomi światła stop. W samochodach wyposażonych w układ rozpoznawania znaków drogowych (RSA) system dodatkowo odczytuje ograniczenia prędkości i sugeruje dostosowanie stylu jazdy do obowiązujących limitów.

 • Układ awaryjnego zatrzymania pojazdu (EDSS)

  Jeśli EDSS wykryje brak reakcji ze strony prowadzącego, wyemituje głośny sygnał dźwiękowy, a następnie rozpocznie hamowanie awaryjne, wytracając prędkość aż do całkowitego zatrzymania auta przy zachowaniu zadanego toru jazdy. Następnie uruchomione zostaną światła awaryjne, by ostrzec innych uczestników ruchu. EDSS automatycznie otworzy zamki wszystkich drzwi, by ułatwić akcję ratunkową, jeżeli zajdzie taka potrzeba.

 • Zdalne aktualizacje (OTA) pakietu Toyota Safety Sense

  Zdalne aktualizacje pozwalają ulepszać istniejące funkcje pakietu Toyota Safety Sense w Twoim aucie, a także dodawać nowe.

 • Proaktywny asystent jazdy – asystent zwalniania (PDA – DA)

  System ułatwia płynne wytracanie prędkości po zdjęciu nogi z pedału hamulca i wykryciu poprzedzającego auta.

 • Monitor panoramiczny z systemem kamer 360 stopni (PVM)

  Parkuj łatwiej z systemem, który łączy obraz z czterech kamer, pozwalając monitorować całą przestrzeń wokół auta.

 • Kamera monitorująca kierowcę (DMC)

  System wykorzystuje kamerę zainstalowaną na kierownicy, aby monitorować stan kierowcy. Ostrzega w przypadku wykrycia anomalii, np. zmęczenia. Informacja z kamery jest przesyłana m.in. do systemu EDSS, powodując jego szybszą aktywację.

PROGRAM
"MÓJ ELEKTRYK"

Skorzystaj z dotacji dla osób prywatnych i firm na auto z napędem elektrycznym!
Sprawdź szczegóły

Toyota bZ4X Galeria

Poznaj usługi KINTO

Dowiedz się więcej o finansowaniu z KINTO One dla Klientów biznesowych
Odkryj więcej (Opens in new window)