Toyota Sosnowiec o./Dąbrowa Górnicza - Ponad 53 700 aut objętych programem Toyota Relax
  1. Świat Toyoty
  2. Nowości
  3. Już ponad 50 000 samochodów objętych gwarancją Toyota Relax
25 lipca 2023

Ponad 53 700 aut objętych programem gwarancyjnym Toyota Relax

Kolejne potwierdzenie jakości i niezawodności modeli Toyoty

Nowy program gwarancyjny Toyota Relax jest dostępny od października 2022 roku. Objął on już ponad 53 700 aut marki Toyota, które wcześniej przeszły przegląd w wersji Relax w autoryzowanym serwisie marki.

Toyota Relax to program gwarancyjny, który obejmuje auta marki Toyota z europejskiej sieci dystrybucyjnej bez gwarancji fabrycznej. Wiek samochodów nie może przekracza 10 lat od daty pierwszego zakupu auta, a przebieg – 185 000 km. Program jest przeznaczony zarówno dla pierwszych właścicieli pojazdów po wygaśnięciu podstawowej 3-letniej gwarancji producenta, jak i dla nabywców używanych modeli marki.

Program cieszy się dużym zainteresowaniem wśród właścicieli samochodów – łącznie udzielono już ponad 53 700 gwarancji Toyota Relax. Średni wiek pojazdu przystępującego do programu wynosi 4 lata i 4 miesiące. Najstarsze auto miało w chwili otrzymania gwarancji Toyota Relax zarejestrowany przebieg 184 992 km.

Jakie modele przodują pod względem liczby udzielonych gwarancji Toyota Relax? Na czele listy są najpopularniejsze auta marki – Yaris, Corolla i Toyota C-HR. Program umożliwia wieloletnie, bezproblemowe korzystanie z samochodu, a także zwiększa jego atrakcyjność na rynku wtórnym. Wartość pojazdu, który jest zadbany, regularnie serwisowany w ASO i posiada ważną ochronę gwarancyjną, jest wyższa niż auta bez takich atutów.

Auto nr 50 000 z gwarancją Toyota Relax

Z programu Toyota Relax chętnie korzystają przedsiębiorcy. Niezawodność i niskie koszty utrzymania pojazdów są jednymi z kluczowych parametrów przy wyborze auta firmowego. Samochodem nr 50 000 w programie była biała Toyota Land Cruiser z 2017 roku i z przebiegiem blisko 111 tys. km, należąca do Dolnośląskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego we Wrocławiu.

„Dla właścicieli samochodów użytkowanych w celach ratunkowych kwestia niezawodności ma kluczowe znaczenie. Gwarancja Toyota Relax to dodatkowe potwierdzenie trwałości i wysokiej jakości naszych aut. To unikalny na rynku program, który daje właścicielom pewność i spokój, a przy odsprzedaży wyższą cenę” – podkreśla Robert Mularczyk, PR Senior Manager Toyota Central Europe.

Naprawa w dowolnym serwisie Toyoty w Europie

Program gwarancyjny Toyota Relax obejmuje samochody z każdym rodzajem napędu – zarówno osobowe i terenowe, jak i dostawcze. Przerwa w serwisowaniu auta nie jest przeszkodą. Wystarczy wykonać przegląd Relax, by zyskać ochronę gwarancyjną na kolejne 12 miesięcy lub zalecany dla modelu przebieg.

Zgodnie z obowiązującymi warunkami programu Toyota Relax, objęte ochroną pojazdy można naprawiać w dowolnym serwisie Toyoty w Europie – zawsze z zastosowaniem oryginalnych części. W Polsce naprawa w ramach gwarancji Relax zostanie rozliczona bezkosztowo. Za usługę wykonaną w sieci serwisowej Toyota Motor Europe za granicą klient otrzyma w Polsce refundację kosztów.